21 Şubat 2010 Pazar

Lagün'deki gölet sisteminin dünyada benzeri yok.
      Sinpaş GYO’nun, su ve yeşille iç içe bir tabiat harikası olan Phuket Adası Laguna bölgesindeki doğal Lagünlerden esinlenilerek hayata geçirdiği Lagün projesi, biyolojik gölet oluşumu, zengin bitki örtüsü, çevreyi ve doğal yaşamı koruyan yapısıyla diğer konut projelerinden ayrılıyor.
    
     Su bitkileri, balıklar ve faydalı bakterilerle doğal suyu temizlemesi sağlanarak, kendi içinde bir ekosistem oluşturan Lagün projesindeki göletler doğal yaşamın bir parçası olarak tasarlandı. Türkiye’de ilk kez uygulanan ve dünyada da bu büyüklükte benzeri olmayan Biyolojik Gölet projesi yaklaşık 25 Bin m2’lik bir alana sahip.
    
     Anadolu Yakası’nın doğal yaşam merkezi Lagün ile Samandıra’da bir su coğrafyası oluşturan Sinpaş GYO, ayrıcalıklarla dolu bir hayatı, güzel şehir İstanbul'da yaşamak isteyenler için bu projeyi tasarladı. Tayland Phuket Adaları’nda bulunan lagünleri Türkiye'de ilk kez yorumlayan Sinpaş GYO'nun Lagün Projesi biyolojik gölet sistemi ile bir ilke imza atıyor.
    


     Doğayı ve ekolojik yaşam zincirini insanların yaşama mekanına getiren, çevreyi ve doğal yaşantıyı koruyan Lagün’de, göletler biyolojik arıtma yöntemleri ile temiz tutuluyor.
    
     Lagün; su kenarı bitkileri ile birlikte yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alana sahip. Zengin bitki örtüsü ile projede su dışındaki alanlarda 107 farklı türde bitki yer almaktadır. Gölet içerisindeki alanlarda ise bitkisel filtrasyonu sağlamak için 11 farklı su bitkisi toplamda ise yaklaşık 29.594 adet bitki türü bulunuyor.
    
     Etrafını çevreleyen konut yerleşimi ile Biyolojik Göletler; içinde su kenarı bitkileri, çevresinde gölet ile uyumlu olan ağaçlar, iskeleler, köprüler, ahşap deckler, taşlar, çakıllar, kayalar, fıskiyeler, balıklar, kuşlar, kurbağalar, kelebekler gibi canlıları ile hem doğal hem de mimari unsurların bir araya geldiği ekolojik bir yaşam alanı sunuyor.
    
     Evlerin mimarisi ile bahçelerdeki bitkisel düzenlemelerin uyum içinde olduğu Lagün’deki peyzaj, ilkbahar ve sonbahar renklerinin cümbüşünü yansıtan farklı bitki türleri kullanılarak yapıldı.
     Tabiat aşıklarının keyifle yaşadığı Lagün projesinde, ev sahipleri açık ve kapalı manejlerde özel eğitmenler yardımıyla at binmenin keyfini çıkarırken, Zen Club’ta Fitness, yoga-dans, pilates, sauna ve açık yüzme havuzu aktivitelerinden faydalanabiliyor.
    
     Lagün Projesi, müstakil villalar, bahçeli ve teras evler olmak üzere büyüklükleri 209 m2 den 749 m2 ye kadar değişen 5 farklı mimaride, 9 farklı büyüklükte ev tipinden oluşuyor. 515 konutun bulunduğu projede fiyat aralığı 544.000TL ile 2.718.000 TL arasında değişiyor.

0 yorum:

Yorum Gönderme

 

Ev Dekorasyonu. Copyright 2008 All Rights Reserved Revolution Two Church theme by Brian Gardner Converted into Blogger Template by Bloganol dot com